Samenvatting
Na een schitterende carrière van inmiddels 30 jaar, waarin hij een grote variëteit aan stijlen heeft onderzocht, behoort Al di Meola nog steeds tot de meest populaire gitaarmeesters in de Jazz en Jazz-rock.
Op het podium met 'Speak A Volcano' in Leverkusen (november 2006) en omringd door een band, waaronder zijn oude vriend en voortreffelijke percussionist Gumbo Ortiz, herontdekte Al Di Meola na bijna 20 jaar akoestische gitaar, zijn liefde voor de elektrische gitaar, zonder zich nieuwere invloeden te ontzeggen. Het resultaat is een perfecte balans tussen heftige (volcanic) elektronische extase en emotioneel ontroerende muzikale uitstapjes, tussen fervente improvisatie en een intiem onderhoud, inclusief vele composities van Al di Meola zelf en 5 Piazzolla tunes.
Dus hier, op zijn eerste 'electric' DVD, kun je Al di Meola aan het werk zien en horen, met zijn complete scala aan bekwaamheden... Het zal moeilijk worden om de intensiteit en de hitte van zijn spel te weerstaan. Extra's:
'In Conversation with Al Di Meola': Al praat op charmante wijze over de ontwikkeling van zijn carrière, zijn invloeden, elektrische versus akoestische gitaar en waarom hij zijn liefde voor de elektrische gitaar opnieuw ontdekte.
'Al's Guitar Tips' - een fascinerende demonstratie van Al's uitmuntende stijl van gitaarspelen en een uitdaging voor iedere gitarist om terug te spelen en oefenen. Tracklist:
1. San Marco
2. One Night Last June
3. Azzura
4. Mi Longa Del Angel (Astor Piazzolla)
5. Rhapsody Of Fire
6. Hypnose
7. Red Moon
8. Tena De Maria (Astor Piazzolla)
9. Tangata (Astor Piazzolla)
10. Double Concerto (Astor Piazzolla)
11. Tao
12. Señor Mouse (Chick Corea)
13. Fugata (Astor Piazzolla)
14. In Conversation With Al Di Meola
15. Al's Guitar Tips